slogan

Potrzebujesz pomocy w sprawie cen transferowych?
– skontaktuj się z doradcą

Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelacje poselskie w sprawie cen transferowych < powrót do listy artykułów

Pobierz
 

Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelacje poselskie w sprawie cen transferowych

Ministerstwo Finansów w dniu 7 lutego 2018 roku udzieliło odpowiedzi na 2 interpelacje poselskie (nr 18590 i 18591) dotyczące regulacji w zakresie cen transferowych.

W odpowiedzi na interpelację nr 18590 dotyczącą ustalenia czy progi dotyczące sporządzania dokumentacji podatkowej cen transferowych w przypadku podatkowych grup kapitałowych, należy odnosić do PGK jako całości czy osobno do poszczególnych spółek wchodzących w skład PGK, Ministerstwo Finansów wskazało, iż określając progi dotyczące sporządzenia dokumentacji punktem odniesienia powinien być PGK jako podatnik, a nie poszczególne spółki należące do PGK.

Z kolei w odpowiedzi na interpelację nr 18591, która dotyczyła kwestii okresu, który w przypadku spółki niebędącej podatnikiem CIT powinien być podstawą do określenia progów w zakresie sporządzenia dokumentacji podatkowej, Resort finansów stwierdził, że punktem odniesienia powinien być rok obrotowy takiej spółki.

Pełna treść odpowiedzi Ministerstwa Finansów na przedmiotowe interpelacje dostępna jest pod poniższym linkiem.

http://www.finanse.mf.gov.pl/cit/ceny-transferowe1/wyjasnienia-i-komunikaty1/-/asset_publisher/Id8O/content/odpowiedzi-ministra-finansow-na-interpelacje-poselskie-nr-18590-i-18591-w-zakresie-dokumentacji-podatkowej-cen-transferowych?redirect=http%3A%2F%2Fwww.finanse.mf.gov.pl%2Fcit%2Fceny-transferowe1%2Fwyjasnienia-i-komunikaty1%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_Id8O%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_Id8O_

 

Opieka merytoryczna logo SWGK Grupa SWGK (dawniej HLB Sarnowski & Wiśniewski) – specjaliści w doradztwie w obszarze cen transferowych. W ostatnich latach wspieraliśmy klientów w kontrolach cen transferowych (w trybie 7 –dniowym) i przygotowaliśmy ponad 10.000 dokumentacji cen transferowych i benchmarking study. Dowiedz się więcej.