slogan

Potrzebujesz pomocy w sprawie cen transferowych?
– skontaktuj się z doradcą

Zmiany w zakresie formularzy CIT – Projekt rozporządzenia Ministra Finansów < powrót do listy artykułów

Pobierz
 

Zmiany w zakresie formularzy CIT – Projekt rozporządzenia Ministra Finansów

 Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt  rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie określenia wzorów deklaracji, zeznania, oświadczenia oraz informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Projektowany akt prawny obejmuje zmiany m.in. w zakresie formularzy CIT-8, CIT-AB (który ma zastąpić CIT-8A i CIT-8B) oraz CIT/PGK (nowy formularz adresowany do podatkowych grup kapitałowych.

Jak wskazuje Ministerstwo Finansów, w zakresie cen transferowych projekt wprowadza zmiany dotyczące m.in.:

  • oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji podatkowej, raportowania obowiązku sporządzania analiz porównawczych,
  • raportowania obowiązku sporządzania tzw. master fila,
  • raportowania obowiązku sporządzania uproszczonego sprawozdania CIT/TP.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów poinformowało, że kończy prace nad przygotowaniem projektu rozporządzenia zmieniającego formularze CIT/TP i PIT/TP w związku z rozporządzeniem dotyczącym wydłużenia terminów na złożenie tych formularzy.

Źródło:

Link do wyjaśnień

Opieka merytoryczna logo SWGK Grupa SWGK (dawniej HLB Sarnowski & Wiśniewski) – specjaliści w doradztwie w obszarze cen transferowych. W ostatnich latach wspieraliśmy klientów w kontrolach cen transferowych (w trybie 7 –dniowym) i przygotowaliśmy ponad 10.000 dokumentacji cen transferowych i benchmarking study. Dowiedz się więcej.