slogan

Potrzebujesz pomocy w sprawie cen transferowych?
– skontaktuj się z doradcą

Zalety i funkcjonalności

Wszystko w jednym miejscu
rozwińzwiń/rozwiń

Program DokumentacjePodatkowe.pl – to pierwsze narzędzie informatyczne do przygotowania dokumentacji cen transferowych udostępniane w ramach serwisu internetowego.

Serwis DokumentacjePodatkowe.pl  obok dostępnej online aplikacji do sporządzania dokumentacji cen transferowych zawiera również stale aktualizowaną bazę wiedzy oraz praktyczne narzędzia wspomagające analizę ryzyka cen transferowych.

Baza wiedzy obejmuje praktyczne porady i przykłady, orzecznictwo sądów administracyjnych, indywidualne interpretacje, artykuły oraz przepisy prawa podatkowego.

Korzystając z serwisu masz również możliwość uzyskania porad ekspertów w Twojej indywidualnej sprawie (opcja dodatkowo płatna). Możesz między innymi:

  • zamówić benchmarking study do Twojej dokumentacji cen transferowych,
  • skorzystać z konsultacji w trakcie tworzenia Twojej dokumentacji cen transferowych,
  • zlecić weryfikację przygotowanej przez Ciebie dokumentacji naszym ekspertom.
Wszystko w jednym miejscu
Gotowe elementy dokumentacji cen transferowych
rozwińzwiń/rozwiń

Aby ułatwić Ci pracę, umieściliśmy w programie obszerną bazę gotowych elementów dokumentacji cen transferowych – mają one formę wzorców zawierających domyślne dla typowych rodzajów transakcji opisy pełnionych funkcji, zaangażowanych aktywów, ponoszonych ryzyk i kosztów dla obu stron transakcji. Taki wzorzec stanowi „szkielet dokumentacji”, który możesz dodatkowo, korzystając z podpowiedzi dostępnych w programie, uzupełnić w sposób odpowiadający Twojemu indywidualnemu przypadkowi.

Możesz modyfikować dostępne wzorce lub tworzyć zupełnie nowe, własne wzorce do wykorzystania przy sporządzaniu Twoich dokumentacji cen transferowych.

Program pozwoli Ci również na wykorzystanie Twoich kompletnych dokumentacji cen transferowych do tworzenia kolejnych ich wersji (dla innego roku podatkowego, do transakcji z innym kontrahentem lub jako podstawę do utworzenia dokumentacji cen transferowych do zupełnie nowego rodzaju transakcji).

Gotowe elementy dokumentacji cen transferowych
Pomoc kontekstowa (podpowiedzi i przykłady)
rozwińzwiń/rozwiń

Nasz program wyposażyliśmy w system pomocy kontekstowej w postaci podpowiedzi i przykładów, który na każdym kroku wspiera Użytkownika w przygotowaniu dokumentacji cen transferowych.

System zawiera zarówno podpowiedzi dotyczące funkcji programu i ich wykorzystania, jak i wskazówki i praktyczne przykłady poszczególnych elementów dokumentacji (m.in. opisy metod kalkulacji zysku, stosowanych strategii, itp.), a także odwołania do przepisów i artkułów dostępnych w naszej bazie wiedzy.

W każdej chwili możesz także skorzystać z opcji konsultacji z naszymi ekspertami, którzy pomogą w rozwiązaniu Twoich problemów (opcja dodatkowo płatna).

Pomoc kontekstowa (podpowiedzi i przykłady)
Dokumentacja krok po kroku
rozwińzwiń/rozwiń

Nasz program w znacznym stopniu automatyzuje i porządkuje proces przygotowania dokumentacji podatkowych. Przejrzysty interfejs, który prowadzi Użytkownika krok po kroku przez cały proces, gotowe elementy dokumentacji oraz system weryfikacji kompletności dokumentacji pozwolą zaoszczędzić Twój czas i ograniczyć koszty. Dzięki systemowi podpowiedzi i opcji bieżących konsultacji z ekspertami, uzyskasz też możliwość rozwiązania wątpliwości, jakie pojawią się w trakcie przygotowania Twoich dokumentacji.

Sporządzone dokumentacje możesz przechowywać w bazie programu, co pozwoli Ci w każdej chwili wygenerować je w postaci gotowego do druku raportu lub na ich podstawie sporządzać dokumentacje podatkowe w kolejnych latach lub dla podobnych transakcji.

Dokumentacja krok po kroku
Oszczędzaj czas i ogranicz koszty
rozwińzwiń/rozwiń

Program DokumentacjePodatkowe.pl to wymierne oszczędności!

Proces tworzenia dokumentacji podatkowych z wykorzystaniem aplikacji ulega bardzo wyraźnemu skróceniu – korzystając z programu przekonasz się, że czas potrzebny na przygotowanie Twojej dokumentacji zamiast w dniach zaczniesz liczyć w godzinach.

Dzięki systemowi podpowiedzi i możliwości bieżących konsultacji z ekspertami uzyskasz wysoką jakość Twoich dokumentacji bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Już nie musisz zlecać przygotowania dokumentacji cen transferowych zewnętrznym doradcom i ponosić z tego tytułu wysokich kosztów. Możesz przy zaangażowaniu wyraźnie mniejszych środków uzyskać satysfakcjonujący efekt, tworząc dokumentacje z wykorzystaniem programu DokumentacjePodatkowe.pl.

Oszczędzaj czas i ogranicz koszty
Opieka merytoryczna specjalistów – zawsze aktualna dokumentacja
rozwińzwiń/rozwiń

Program DokumentacjePodatkowe.pl przygotowali specjaliści z Grupy SWGK (dawniej HLB Sarnowski & Wiśniewski) - praktycy z wieloletnim doświadczeniem w obszarze usług dotyczących cen transferowych. Dowiedz się więcej

Zarówno program, jak i baza wiedzy są pod stałą opieką merytoryczną ekspertów z Grupy SWGK. Dzięki bieżącym aktualizacjom serwisu masz pewność, że Twoja dokumentacja cen transferowych będzie zgodna z obowiązującymi przepisami.

W każdej chwili możesz także skorzystać z opcji konsultacji z ekspertami Grupy SWGK, którzy pomogą w rozwiązaniu Twoich problemów (opcja dodatkowo płatna).

Opieka merytoryczna specjalistów – zawsze aktualna dokumentacja
Ogranicz ryzyko w razie kontroli cen transferowych
rozwińzwiń/rozwiń

Korzystając z programu DokumentacjePodatkowe.pl w oparciu o gotowe elementy przygotujesz swoje dokumentacje cen transferowych dużo szybciej niż dotychczas, a dostępny system podpowiedzi i przykładów oraz możliwość konsultacji z ekspertami zapewni Ci odpowiednią jakość przygotowanych dokumentów.

Program DokumentacjePodatkowe.pl to rozwiązanie, które pozwala na bezpieczne przechowywanie dokumentacji podatkowych w jednym miejscu, co usprawnia zarządzanie bazą dokumentacji oraz zapewnia szybki i wygodny dostęp do dokumentacji w razie kontroli podatkowej.

Program zawiera mechanizmy walidacyjne, które zweryfikują kompletność Twojej dokumentacji. Unikniesz dzięki temu ryzyka przedstawienia w przypadku kontroli dokumentu niekompletnego. Właściwie przygotowana i kompletna dokumentacja podatkowa wyłącza możliwość zastosowania stawki sankcyjnej w wysokości 50% w przypadku oszacowania dochodu oraz ogranicza ryzyka osobiste dla osób zarządzających podmiotem oraz osób odpowiedzialnych za prowadzenie ksiąg z tytułu niewłaściwej realizacji obowiązku sporządzenia dokumentacji.

Ogranicz ryzyko w razie kontroli cen transferowych
Opieka merytoryczna logo SWGK Grupa SWGK (dawniej HLB Sarnowski & Wiśniewski) – specjaliści w doradztwie w obszarze cen transferowych. W ostatnich latach wspieraliśmy klientów w kontrolach cen transferowych (w trybie 7 –dniowym) i przygotowaliśmy ponad 10.000 dokumentacji cen transferowych i benchmarking study. Dowiedz się więcej.